444 54 70 - info@plantus.com.tr Doğanın Laboratuvarından.

HAKKIMIZDA

Dünyanın en gelişmiş laboratuvarı, doğamız. İnsan hayatına değer katacak her şeyin özü, yine insanlığın doğduğu yerde yani doğada saklı.

Doğanın laboratuvarındaki binlerce bitkinin eşsiz mucizesi ve ayurveda çalışmaları 5000 yıl önce dayanır.

Plantus olarak, yaşama değer katan doğal ürünler geliştirirken, neredeyse insanlık tarihi kadar köklü bir geçmişe sahip fitoterapi yani bitki biliminin engin birikimi ve tecrübesinden faydalanıyoruz.

Günümüz modern araştırma ve klinik çalışmalarının desteklediği kadim tıp sistemlerine dayalı bütüncül sağlık yaklaşımını esas alarak, Ayurvedik Tıp ürünleriyle sağlığınızın sürekliliğini amaçlıyoruz.

Özünü doğadan alan sağlığı koruyucu ve destekleyici kapsül ve tablet ürünleriyle hayatın her anında ve her döneminde ihtiyaç duyduğunuz gücü ve iyiliği doğanın laboratuvarından sizlere sunuyoruz.

Kastamonu şehrinin Tosya ilçesinde yaklaşık 5000 metre kare kapalı alana sahip tam entegre, teknolojik tesisinde üretimlerimiz sürüyor.

NEDEN PLANTUS ?

Sağlıklı olmak denildiğinde akla ilk gelen fiziksel iyi olma halinin aksine, biz insanın bir bütün olarak algılanması gerektiğine inanıyoruz. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığın denge içinde olmasına destek olan çözümler sunuyoruz.

Bütüncül sağlık için bütüncül formüller üretiyoruz. Günümüz teknolojinin tüm imkanlarından yararlanarak sağlıklı ve katkısız ürünler üretiyoruz.

Formüllerimiz, bitki uzmanları tarafından özenle seçilen bitkilerin, en faydalı bölümleri ekstre edilerek, kendi ar-ge laboratuvarımızda yapılan uzun çalışmalar sonrasında oluşturuluyor.  

Ürünlerimiz tamamen doğal olup sosyal ve etik sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz.

BÜTÜNSEL TIP VE AYURVEDA

Ayurveda'daki hastalık kavramı, zihnin ve bedenin bir arada etkilendiği tüm vücudun bir rahatsızlığıdır. Bireysel organlar hastalığın nedeni değildir, iç düzeydeki rahatsızlık (yaşam gücünün bozulması, vücudun hayati enerjisi) hastalığın nedenidir. Bu nedenle Ayurveda, vücudun farklı etkilenen kısımları için farklı ilaçlar vermeye inanmaz, aksine detoksifikasyondan sonra bireyin bütün rahatsızlığını kapsayacak yapısal çözüm sunar. Ayurveda hastayı sadece hastalık olarak değil bir bütün olarak ele alır. Tıp felsefesi, sırf semptom ve organların tedavisinin sadece geçici olarak yardımcı olabileceği ve vücudun iyileştirilmesi gereken bir bütün olarak iyileştirici gücü olduğu sonucuna giderek daha fazla yaklaşmaktadır. Ayurveda holistik, bütüncül ve bireysel yaklaşıma inanır.

AYURVEDİK TIP, FİTOTERAPİ POLYHERBAL

Plantus, Türkiye'de hızla büyüyen Ayurvedik bitkisel gıda takviyesi üreticisidir. PLANTUS, farmasötik sınıf Ayurvedik ve Poliherbal doğal takviyelerin üretiminde en güncel bilim ve teknolojden faydalanır. Türk florasıyla ve biyoeşdeğerliğe göre Türkiye’de % 100 yerli olarak üretilmektedir. Sağlıklı yaşam ve uzun ömür için Ayurveda’ya yönelim artmış bulunmaktadır. Günümüzde, Ayurveda terapötik çevrelerce tanınmış ve çok sayıda ülkede alışveriş yapanların refah ve kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

SAĞLIKLI YAŞAMIN SIRRI

Ayurveda, 5000 yıllık tarihe sahip bir doğal şifa sistemidir. Kelime anlamı “Yaşam Bilimi” olan Ayurveda, bir yandan beden, zihin ve ruh dengesini ve bütünlüğünü sağlamaya yardımcı yaşam tarzı değişiklikleri sunarken diğer yandan da fitoterapi ve aromaterapi gibi doğal çözümler konusunda öğretilerde bulunur. Ayurveda, insanın yalnızca fiziksel ve bedensel sağlığı üzerinde durmaz. Duygusal, zihinsel ve ruhsal durumların da genel sağlığın temel taşları arasında olduğunu göz önünde bulundurur. Hamdard Türkiye- Plantus olarak bizler de bitkilerin sonsuz gücüne inanıyoruz. Hamdard Türkiye olarak, Hamdard Vakfı’nın Hindistan, Pakistan ve Bangladeş’te bulunan üniversite ve hastanelerinde 200 yılı aşkın bir süredir uyguladığı Ayurvedik tıp yaklaşımını, bu konudaki bilgi ve tecrübesini ve eşsiz formüllerini Türk insanının genetik yapısını ve beslenme alışkanlıklarını da göz önüne alarak ülkemize uyarlıyor ve ürünlerimizi hazırlıyoruz. Bu süreçte ayurveda uzmanları, profesyonel sağlık çalışanları ve alanında uluslararası deneyime sahip profesörlerimiz ile çalışıyoruz.